Pavyzdžiai: odos pažeidimai po depiliacijos, tatuiruotės, permanentinio makiažo procedūrų.

 

Kosmetikos procedūros ir tatuiruotės yra ne tik meno kūrinys, tai savęs realizavimas visuomenėje. Tačiau šios procedūros traumuoja odą, ji tampa labiau pažeidžiama ir jautresnė. Oda gali išsausėti, gali tapti labiau jautri dirginimui. Tinkama odos priežiūra padeda išvengti šio poveikio ir skatina odos atsinaujinimą.

Kaip gydyti odos pažeidimus po kosmetinių procedūrų, depiliacijos arba tatuiravimo?

  • Nuplaukite rankas šiltu vandeniu ir muilu.
  • Atsargiai nuvalykite jautrią odos sritį vandeniu, naudodami bekvapį muilą.
  • Užtepkite odos priežiūros priemonę ant pažeistos srities, taip sumažindami sudirginimą ir skatindami odos atsinaujinimą.
  • Jei turite tatuiruotę, papildomai uždėkite sausą, orą praleidžiantį audinį tam, kad apsaugotumėte jautrią vietą nuo trinties ir smulkių pažeidimų*.
  • Jei oda nukentėjo dėl kosmetinių procedūrų ar depiliacijos, toje vietoje mažiausiai 12-24 val. negalima naudoti kosmetinių priemonių arba priemonių, kurių sudėtyje yra parabenų. Tam, kad prie pažeistos odos patektų oras ir ji greičiau užgytų, rekomenduojama dėvėti patogius (geriausia – medvilninius) apatinius rūbus.

* Elaine K. Luo, Stephanie Watson «Tatoo Aftercare: Wat You need to know» https://www.healthline.com/health/tattoo-aftercare, 2017 (август).