Kuris geresnis: tepalas ar kremas?

7 būdai, kaip išsaugoti nepažeistą rankų odą, jei reikia jas dažnai dezinfekuoti

Kuris  geresnis: tepalas ar kremas?

Ką pasirinkti – tepalą ar kremą?  Mes  dažnai susiduriame su pasirinkimu  jei veiklioji medžiaga yra ta pati, tačiau vaistas turi dvi skirtingas  formas: tepalą ir kremą. Ką pasirinkti? Kaip suprasti, kuris yra geriau?

 

5 tepalo ir kremo skirtumai

TEPALAS KREMAS
SUDĖTIS Didžiąją dalį sudaro  riebalai (lipidai). Santykis: 80% aliejaus emulsijos, 20% vandens (vanduo aliejuje) Yra ir riebalų (lipidų), ir vandens. Santykis: 50% vandens, 50% aliejaus emulsijos, disperguotos vandenyje (aliejus vandenyje)
TEKSTŪRA  Tiršta, riebi, klampi Lengva, netiršta
ABSORBCIJA Į ODĄ Ant odos paviršiaus išlieka ilgiau, reikia palaukti apie 10 – 15 min.,  kol įsigers Užtepus iš kart įsigeria į odą
DRĖKINIMO MECHANIZMAS Tepalas užtikrina gilų , ilgalaikį drėkinimą, todėl  ant odos paviršiaus  sudaro papildomą sluoksnį, apsaugantį nuo vandens išgaravimo Kremas iš karto drėkina, padidina  odos  elastingumą, tačiau  drėkinimas juntamas tik viršutiniame odos sluoksnyje
KITA Odos paviršiuje sudaro lipidų sluoksnį  ir sukuria papildomą  odos apsauginį barjerą. Kremas turi daugiau vandens, jis  tepant garuoja, nes odos temperatūra yra aukštesnė nei kremo, todėl  jaučiamas  malonus vėsinantis poveikis.

Nėra apibrėžto atsakymo kuris geriau. Viskas priklauso nuo to, koks odos pažeidimas  ir kiek laiko galime skirti kremo ar tepalo absorbcijai į odą.

Naudojimo rekomendacijos: RECREOL®kremas,  RECREOL®tepalas

Sausa rankų oda be gilių įtrūkimų:  dienos metu geriau naudoti kremą, vakare – tepalą . Sausa oda su įtrūkimais:  tepalą, nes jis sudaro papildomą apsauginį barjerą, drėkina giliau. Nudegimai:  kremą, – iškart drėkina, atgaivina, vėsina. Mažos žaizdos, įdrėskimai:  tepalą, nes jis  sudaro papildomą apsauginį barjerą, skatina odos regeneraciją.

 

Nuorodos

P.Vasariņš, A.Miltiņš Ķlīniskā dematoveneroloģija “(Klinikinė dermatovenerologija),„ Zvaigzne “, Ryga, 1999 m.

  1. Stevenas Praydas, Joshua J. Melskis „Tvarkyk sausą odą“ www.medcape.com

Margaret (Peg) A. Fitzgerald „Ką turėčiau rekomenduoti stipriai sausai, pleiskanojančiai odai?“ www.medcape.com RECREOL ® tepalo / kremo instrukcija vartotojui: RECREOL 50 mg/g kremas, RECREOL 50 mg/g tepalas. Nereceptinis vaistas. 1 g yra 50 mg dekspantenolio. Terapinės indikacijos. Paviršinių odos pažeidimų (tokių kaip maži nudegimai ir žaizdos, odos nubrozdinimai ir įtrūkimai), odos uždegimo (atsirandančio dėl spindulinio gydymo, fototerapijos ar ultravioletinių spindulių) pagalbinis gydymas. Vartojimo būdas. Vartoti išoriškai.Vieną ar kelis kartus per parą plonu sluoksniu tepti pažeistą odą. Gydymo trukmė priklauso nuo ligos kilmės ir eigos. Kontraindikacijos. Padidėjęs jautrumas veikliajai arba bet kuriai kitai pagalbinei medžiagai. Vietinis rinkodaros teisės turėtojo atstovas. AB GRINDEKS filialas, Kalvarijų g. 300, LT-08318 Vilnius. Teksto peržiūros data. 2019-01-24.